Kdo si hraje, nezlobí!

Prosinec 2012

Vánoční přání II

19. prosince 2012 v 18:22 | Helča |  výrábění a tvoření
TADY DALŠÍ TYPY NA VÁNOČNÍ PŘÁNÍ.
Vyráběla jsem je s dětmi. Stačí mít bílou a zelenou čtvrtku(pokud nemáte zelenou čtvrtku, tak stačí zelený byrevný papír, glitrová barevná lepidla(prodávají se v sadě asi po 5 v papírnictví či ve speciálních prodejnách pro tvořivé.
Stromeček
Vystřihneme si šablonu stromečku.na ohnutý zelený papír překreslíme, dávejte pozor, alespoň na 1 místě musí být ohyb nepřestřižený. Dozdobíme glitrovými barvami v lepidle.

Odstřižky ze stromečku využijeme na jiné přání. Nalepíme je na čtvrtku jako stromeček, přiděláme malý kmínek a dozdobíme jako v předchozím případě.
A tady přání od kamarádů.
A tohle je přání od Ondry ze školy.Do barevného papíru je vystřižen stromeček, podlepen alobalem. Ozdoben řetězem, co prodávají na špulkách.Ale také se na něj mohou nalepit ozdoby jiné nebo opět použít glitry.


Vánoční přání

16. prosince 2012 v 18:15 | Helča
Vkládám odkaz s návodem na výrobu vánočního přání z webu hravé učení.


Je jednoduché, i pro malé děti, stačí k tomu šablonka vystřižená ze čtvrtky(andílek, hvězdička, zvoneček), křídy, barevné papíry, lépe čtvrtky.Podrobný návod je v odkazu.

Medvídci

11. prosince 2012 v 20:59 | Helča |  výrábění a tvoření
Nápad, který není můj, ale medvídky,které uvidíte, jsme vyráběli sami(včetně manžela), Ondra si také jednoho vyrobil, toho jsem bohužel nenafotila.
Medvídci poputují za dětmi do dětských domovů. Jsme totiž s manželem dobrovolníci občanského sdružení Opři se a většina členů sdružení nějakého medvídka dětem pro radost vyrobí.
Zde jsou Ti naši

Myslím, že pokud nevíte, co dát někomu pro radost, tento medvídek, vámi dělaný ,může být ten pravý.
Tady je původní mustr, podle kterého jsme medvídky vyráběli. Nezalekněte se velikosti, medvídci jsou poměrně malí. Tak změna, nějak se mi nepodařilo šablonu i s originál medvídky vložit na blog, takže kdo by měl zájem, ať mi napíše a já mu ji pošlu.Vánoční výzdoba na stůl

11. prosince 2012 v 20:08 | Helča |  výrábění a tvoření
Už nevím, kde jsem se inspirovala, ale velice se mi to líbilo a tak jsme si to s dětmi vyrobily doma.
Vánoční výzdobu na stůl. Stačí k tomu větvičky z jakéhokoliv jehličnanu, špejle a různé ´´měkké věci´´ na napichování na špejli. My měly rozinky, šípky, sušené datle,vykrojené tvary ze šlupky od mandarinky, papírové košíčky, co zbyly po snědených bombonech,vatu.
Každé dítko si vzalo špejli a jalo se napichovat dle chuti. Na napichování je lepší ta špejle se zašpičatělou špičkou.
Zde ukázka jedné napíchané špejle:


Větvičky z jehličnanů dáme do nějaké pěkné stabilní nádoby a mezi ně napícháme špejle. Větvičky můžeme dozdobit ozdobami. my použily ozdoby vykrajované z včelího vosku.(stačí plát vosku- koupíte v potřebách pro kutily nebo ve včelařských potřebách, ale tam jen ve velkém.Trochu ho nahřejete na topení a pak už vykrajujete vánoční motivy dle libosti. Vše 2x. Poté si připravíte bavlnku, uděláte z ní poutko a důležitý je uzlík, který vložíte mezi 2 vykrojené ozdoby. Pak prsty zmáčknete okraje, aby motivy držely u sebe a je hotovo.)

A takhle vypadala celá výzdoba na stůl:

Já výzdobu dala do keramické nádoby a dokonce větévky mohu zalévat, aby neopadaly.
Krásný předvánoční čas!A žádné stresy, kvůli němu Vánoce určitě nejsou!

Rozvíjej se poupátko

8. prosince 2012 v 20:00 | Helča |  výrábění a tvoření
Po delší době přidávám nápad, který není můj, ale dělali jsme ho ve škole. Doplňuji si vzdělání a chodím do Svatého Jána pod Skalou na vyšší odbornou školu pedagogickou a dělali jsme to při pracovních činnostech.
Je to jednoduché. Z jakéhokoliv papíru a lépe z více druhů papírů(s různou savostí) si vystřihněte kytičku dle vzoru.
Okvětní lístečky ohneme směrem dovnitř a vytvoříme poupátko.
Takto vytvořené poupátko, lépe více poupátek z různých papírů vložte do nádoby s vodou.
A nechte se překvapit, co se stane!
Dá se to využít i o Vánocích místo pouštění lodiček ze skořápek ořechů se svíčkou. Stačí napsat nějakou zprávičku do středu kvítku (než z něj uděláme poupátko).