Kdo si hraje, nezlobí!

Učení hrou při výletě do přírody

7. května 2012 v 22:06 | Helča |  zábava v přírodě
Minulý týden v sobotu jsem vyrazila s mateřským centrem na výlet z Berouna na rozhlednu na Děd.
Vzala jsem i Vašíka, vyměnila jsem ho za Ondru, který šel s tátou a tetou na přírodovědnou vycházku o obojživelnících a ostatní havěti a rostlinkách.
A tady aktivity , co jsme dělali na našem výletě.
Celou cestu nás provázela sovička Jůlinka.To byl dobrý nápad, protože děti sovičku napjatě poslouchaly a dělaly vše, co jim radila.
Takže u prvního zastavení, ještě před vstupem do lesa, se dětí zeptala, jestli ví, jak se mají chovat v lese. A děti odpovídaly, vesměs správně.
A hurá do lesa. bylo totiž pekelné vedro.
U prvního velkého dubu se děti chytly za ruce a zjišťovaly obvod kmene. A taky nasávaly sílu ze stromu.
Na další zastávce jsme si povídali o tom, jaký má který strom lisy, o jejich tvaru a listové žilnatině.
Aby si je děti lépe zapamatovaly, tak sovička Jůlinka utrhla z každého stromu 2 listy a děti je pak dávaly k sobě jako při hře pexesa. A při tom řekly, z jakého stromu je list.
Dalším úkolem bylo obkreslit kůru stromu. Je to jednoduchý a zajímavý nápad, protože každý strom má jinou kůru.Stačí mít papír, který přiložíme ke kůře a pastelkou(lépe voskovka či křída) přejíždíme jemným tlakem po papíře. A máme vzor kůry.Další úkol byl hmatový. Děti se zavázaly oči a poslepu si ohmatávaly strom.Potom jsme je odvedli od stromu a oni měly najít ten strom, co si předtím ohmatali.
A taky jsme si povídali o listnatých a jehličnatých stromech, ošahávali jsme šišky, že má každý jehličnan šišku jinou a tou šiškou jsme se potom trefovali do pařezu či do stromu.
Taky jsme si vyrobili obrázek z darů lesa. Postup byl podobný jako při výrobě tohohle přání.Akorát bylo lepší použít tvrdší papír a lépe dvě pásky vedle sebe. A děti lepily šišky, kamínky, kůry, listí i kytičky.
Z klacíků a větviček jsme si vyrobili košťata.Stačí mít s sebou provázek a nůžky.
Za vše nás sovička Jůlinka pochválila a odměnou nám byl ohníček a pečení buřtů.
K pálení čarodějnic jsme se nedostali, protože rozhledna byla pro děti tak zajímavá, že se kolem ní honily a hrály si ve spodní části, kde byla taková malá komnata.
Děkuji moc organizátorce a průvodkyni se sovičkou Jůlinkou, bylo to moc fajn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 8. května 2012 v 10:43 | Reagovat

Tyhle výlety bývají obvykle pro děti dost zajímavé ( a pro rodiče často také ). Jsou venku v přírodě a ještě se nenásilnou formou naučí něco nového , na čem mohou později stavět . :-)

2 Luc Luc | Web | 8. května 2012 v 12:59 | Reagovat

Ahoj!

Rozbieham nový blog a bola by som rada, kebyže ho podporíš.

ĎAKUJEM!!!!!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama