Kdo si hraje, nezlobí!

Skřítci lisťáčci

15. října 2011 v 19:07 | Helča
V pátek na malování a tvoření jsme dělali úplně jednoduchou činnost a pro jakoukoli věkovou kategorii. Stačí mít nasbírané barevné listí všech možných tvarů, kaštany, nakrájený korkový špunt na kolečka a špejle či párátka.
Špejli zapíchněte do kaštanu či korkového kolečka, aby stála a děti pak napichují lupení dokud je to baví.Nakonec dáme kaštan či další korek, a skřítek je hotový.
Pokud chcete housenku, stačí výtvor položit, kaštan či korek dozdobit třebas hřebíčkem(kořením) , udělat s ním tykadla, fixou oči a je hotovo.
My jsme zapíchli špejli do kaštanu, listí zmáčkli, aby nebyla silná vrstva, zakončili korkem a máme listovou káču.
Myslím, že použitím chlupatého drátku lze skřítkovi dodělat ruce, zkrátka fantazii se meze nekladou a děti to celkem zabaví!
Tak sbírejte podzimní plody a lupení, až zase bude hnusně a bude pršet, ať máte co vyrábět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 15. října 2011 v 22:34 | Reagovat

Nevím jak u vás , ale tady zatím moc listí nepadá a kaštany nejsou vůbec. Ale mám jiný typ pro tvoření, když třeba selžou jiné přírodní zdroje. Říkám tomu pomerančový ježci.
Stačí větší plátky pomerančové , nebo mandarinkové kůry , špičatá párátka, nebo nařezané a do špičky seříznuté špejle a něco do čeho se to zapíchne. Já používám florex na suchou vazbu .
Kůra se musí nastříhat na trojúhelníčky . Nemusí být stejně velké , prostě tak jak se to zrovna podaří . Ale ne úplně mrňavé. Trojúhelníčky se napichují na párátka  , tak aby cípy trojúhelníčků vždycky trčely jinam. Když máme bodlinek víc zapícháme to všechno do podstavce. Zvládnou to i docela malé děti, jen tu kůru jim musí nastříhat rodiče.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama