Kdo si hraje, nezlobí!

Březen 2011

Hra na zobcovou flétnu

27. března 2011 v 9:44 | Helča |  jiné
Hledala jsem nějaké písničky pro Ondru, aby měl trochu změnu při hraní na flétnu a našla jsem na těchto stránkách http://www.detskestranky.cz/clanek/1005-skola_hry_na_zobcovou_fletnu_zdarma_seznam_lekci.htm lekce hry na flétnu. Myslím, že je to celkem pěkně zpracované, také to použiji při cvičení s Ondrou. Jsou tam i zábavné úkoly pro děti k jednotlivým lekcím.
Pokud neznáte prstoklad jednotlivých not, tak to je pěkně zobrazené na
Přeji příjemnou zábavu a hodně úspěchů při výuce hry na flétnu.

Slepice s kuřátkem

25. března 2011 v 14:57 | Helča |  vystřihovánky
Tuhle slepičku vytvářely děti ve školce už loni.Stačí si namalovat obrys slepice, z červeného papíru jí vystřihnout a nalepit zobák a hřebínek.Ze zlutého kuřátko, kterému domalujeme nožky a oči a nalepíme zobák.
Slepici můžete oči namalovat nebo nalepit plastické, které se dají koupit v papírnictví.

Zajíčci

24. března 2011 v 14:36 | Helča |  výrábění a tvoření
Procházela jsem si nápady na tvoření, co mám uložené a našla jsem pár aktuálních.
Co si třeba vyrobit barevné zajíčky.

Postup je jednoduchý. Stačí mít barevné papíry, lepší měkčí, aby se lépe ohýbaly.
Tělo zajíčka vytvoříme z harmoniky, jednoduše překládáním jednoho proužku přes druhý.My doma vyráběli toho nejjednoduššího zajíčka a tam stačily proužky 2,5 cm široké. Pokud máte A4 papír, je lepší si slepit 2 proužky za sebe. No a nakonec si namalujte zaječí hlavičku(podle šířky harmoniky) , vystřihněte a přilepte k tělu.
Podobně se dělají i větší zajíčci, kterým ze slabších proužků uděláte složením harmoniky packy. A kdo chce, může zajíčkovi do paciček vložit mrkvičku vystřiženou z barevného papíru.

Rybičky a rybolov

15. března 2011 v 7:23 | Helča |  Jak udělat doma...
Malý návod a typ , jak udělat doma rybičky a rybník z papíru. A zahrát si doma na rybáře.
Jeden typ je níže na obrázku:
Pokud si chcete vyrobit vlastní rybičky, stačí si je namalovat na čtvrtku, vybarvit, vystřihnout. Místo pusy dát rybě kancelářskou svorku. Prut vyrobíte buďto přilepením magnetu tavnou pistolí na provázek a přivázáním provázku na tyčku (tu můžete koupit nebo stačí obyčejná větev třebas z keře lísky).
Další možností je přivázat na provázek háček a tavnou pistolí přidělat očko z drátku na rybu (v tomto případě doporučuji rybu udělat z kartonu nebo silnějšího papíru).

Na rybník můžete použít modrou osušku nebo si ho také můžete vyrobit sami. My si ho s dětmi vyrobili tak, že jsme na velký arch např. balícího papíru namalovali voskovkami dno rybníka. Potom jsme celý arch přebarvili vodovkami modré barvy a rybník byl na světě (metoda uvedená zde).

Příjemnou zábavu při lovu!

Srdíčkové přání

12. března 2011 v 22:24 | Helča |  výrábění a tvoření
Ondrášek mi přinesl z angličtiny k Valentýnu tohle krásné přáníčko.
Stačí barevný papír a čtvrtka (lépe barevná) na podklad.
Z barevných papírů vystřihněte srdíčka různé velikosti, podle počtu přáníček zvolte počet srdíček.
Podkladovou čtvrtku přeložte na polovinu. Na první stránku nalepte velké srdíčko, na něj menší, barevné sladění záleží jen a jen na vás.

Já dostala takovéhle přáníčko:

Zde je přáníčko, které jsme vyráběli doma metodou uvedenou zde.Brambora

10. března 2011 v 21:49 | Helča |  pohybové básničky a hry
Zde přikládám docela známou básničku o bramboře. Jsou zde i obrázky a cvičení je složitější, než možná znáte. Ale myslím, že je to příjemná změna a dětem neuškodí se hýbat více než jen cvičit rukama.